hörr

Írásaink, amelyek labdába rúgnak hörr témában.

Ki beszél itt már Mexikóról?

hörr, történelem, 2013. október

Mexikó állam fegyveres csapatai az utolsó ellenálló maja települést, amely nem volt hajlandó elfogadni az állami fennhatóságot, 1933-ban vették be. Asterix és Obelix, kevésbé vidám végkifejlettel.

Afrika: egy kontinens, ahol meccsre járni még mindig életveszélyes

foci, hörr, politika, sport, 2009. június

A stadionkatasztrófák újra és újra beárnyékolják az afrikai labdarúgást - legutóbb Elefántcsontparton 19 ember lelte halálát. Ami sok az sok, a FIFÁ-nak azonnal lépnie kell!

Csendes düh

hörr, politika, 2009. május

Csendes szemlélője akarok lenni a világnak. Bezárom a kaput és mélyen hallgatok, vegyétek úgy, hogy nem szóltam.

Tizenöt perc hírnév

hörr, média, 2008. február

Az átlagember hazaérve szépen elhelyezkedik a fotelban, kezébe veszi a távirányítót, és bekapcsolja a televíziót. S hogy melyik csatornát nézi? Lényegtelen. Hiszen mindegyiken ugyanaz megy...

Ugye nem az volt a cél?

egyetem, hörr, média, 2007. november

Kap kicsit az ORTT (egyébként jogosan), szóba kerül a bulvár, de alapvetően remekül elvannak egymással a felek, látszik rajtuk, hogy összeszokott csapatot alkotnak.

Prolimeló

egyetem, hörr, ketyere, 2007. november

A sok irányítgatás végén az eminens gyerek időnként úgy dönt, hagyja a dagadt ruhát másra, egyetem helyett melósnak áll.

A tó morcos hölgyei

egyetem, hörr, 2007. szeptember

Sorban álltam a tanulmányi osztály előtt. Szörnyen unatkoztam Hans-Georg Gadamer harmadik előadását olvasva Arisztotelész eidoszairól...

Tíz évvel később
Hamis nosztalgiák verme
Fregoli főoldal