read.me

Írásaink, amelyek labdába rúgnak read.me témában.

Mint Mátészalka kivilágítva

amerikai, hétköznapok, read.me, szex, utazás, zene, 2008. február

Megkezdjük magassági és erkölcsi süllyedésünket becélozva a McCarran Nemzetközi Repülőteret. Végállomás: Las Vegas. Szabadítsuk ki Nicolas Cage-et!

A terhed nincs hova rakd

hétköznapok, kabaré, read.me, 2007. december

Marketing-menedzsereket megszégyenítő gyorsasággal és hatékonysággal megtaláltam azt a helyet a peronon, amire mind a térfigyelő kamerák, mind az utazóközönség tagjai a legkevésbé látnak rá.

Hazafelé

read.me, utazás, 2007. december

221 kilométer, négy és fél óra vonatút, ha nem késünk. Hatodik éve csinálom és nem tudom megunni a balatonpartot, melynek déli oldalán ilyenkor végigvergődik a szerelvény.

Előbb-utóbb lekaszál

humor, koncert, read.me, szerelem, 2007. április

...vigyázzunk tehát a halálközeli élményekkel, ne nehezedjünk például olyan faágra, amelyről azt gondoljuk, hogy nem korhadt, pedig mégis.

Csak a trére emlékezem

egyetem, read.me, 2007. március

Milyen klassz lenne úgy visszagondolni erre az időszakra, hogy fiatalok voltunk, alkotó szelleműek, céltudatosak és erősek, és semmi sem állíthatott meg bennünket.

Ajándék

karácsony, read.me, 2006. december

Ünnepek idején, akármennyire banális dolog, szokás megajándékozni azokat, akiket szeretünk. Jómagam ezért egy szép ajándékkal szeretnék kedveskedni Olvasóinknak.

Ende, alles

egyetem, read.me, 2006. május

Van úgy, hogy egy adott (tan)évnek az a legnagyobb - ha nem is az egyetlen - pozitívuma, hogy nemsokára vége.

Tíz évvel később
Hamis nosztalgiák verme
Fregoli főoldal