hétköznapok

Írásaink, amelyek labdába rúgnak hétköznapok témában.

Elhúzódó szüzesség

hétköznapok, ketyere, párkapcsolat, 2013. szeptember

Felkelés után egy-másfél óra meghitt kávézás. Munka közben kávézás. A késő délutáni ebédhez egy pohár bor, és persze kávé. Borkávéborkávborkávé sör. Nem lettem függő. Kávészerető lettem.

Nemzeti nátha

hétköznapok, politika, vers, 2009. június

"Lappangva jött reánk a nemzeti nátha / Kínában készült talán, vagy magunknak gyártva / Voltunk, akik voltunk, vagyunk, akik lettünk / Hőkameránk kijelzőjén zöldeskék folt lelkünk"

Összeomlás, avagy a tulini karácsony

hétköznapok, 2008. június

A rohanó világ ringjében vérző orral, lüktető gyomorral, erektől duzzadó halántékkal ránt kést az idegből gyúrt ember, szemeiben villódzó képek lángolnak, fülében iszonytató hangok zakatolnak.

De azért iszol rendesen?

depresszió, hétköznapok, párkapcsolat, 2008. június

Zuhanok a lejtőn megállíthatatlanul, szélsebesen. Tudom, hogy én vétettem el a lépést, hogy minden az én hibám - és hogy ez ezúttal nem önsajnálat, hanem a valóság -, mégsem vagyok képes megállni.

Kihaló faj verses jegyzete

hétköznapok, irodalom, politika, 2008. május

Csak bámulok felfelé az égre, az istenek felé, hogy megértsem, mi végett lettünk mi teremtve, mi az Ismeretlen terve velünk, a világmindenség apró kis légypiszokjaival.

Beszéljünk a...

animáció, hétköznapok, humor, média, politika, youtube, zene, 2008. április

GI Joe, rakétatechnika, nehézfémipar, blekkmetál, elemes csavarhúzó, krisztiánóronaldó, reálmadrid, óllin!

Let's Get Underock!

hétköznapok, koncert, média, zene, 2008. március

Honnan számít valaki a szubkultúra részének, vagy akár építőjének? Talán onnan, hogy egyszerűen nem fél alámerülni abba a világba, amely nem az átlagember társadalmi szférájából táplálkozik.

Tíz évvel később
Hamis nosztalgiák verme
Fregoli főoldal